AP7343D-14FS4-7B
Diodes Incorporated
AP7343D-14FS4-7B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AP7343D-14FS4-7B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AP7343D-14FS4-7B
Manufacturer Diodes Incorporated
Description IC REG LINEAR 1.4V 300MA 4DFN
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):0.44V @ 300mA
Voltage - Output (Min/Fixed):1.4V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):5.25V
Package / Case:4-XDFN Exposed Pad
PSRR:75dB (1kHz)
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.4V 300mA X2-DFN1010-4
Current - Quiescent (Iq):60µA
Current - Output:300mA