AP7340-22FS4-7
Diodes Incorporated
AP7340-22FS4-7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AP7340-22FS4-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AP7340-22FS4-7
Manufacturer Diodes Inc.
Description LDO Regulator Pos 2.2V 0.15A 4-Pin DFN T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 5282 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):0.36V @ 150mA
Voltage - Output (Min/Fixed):2.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):5.25V
Package / Case:4-XDFN Exposed Pad
PSRR:75dB (1kHz)
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Other Names:AP7340-22FS4-7DITR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.2V 150mA X2-DFN1010-4
Current - Supply (Max):100µA
Current - Quiescent (Iq):50µA
Current - Output:150mA