AP-FD25C22E0256GS-5TM
Apacer
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AP-FD25C22E0256GS-5TM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AP-FD25C22E0256GS-5TM
Manufacturer Apacer
Description PATA 2.5" FLASH DRIVE MLC 256GB
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:5V
Type:ATA
Speed - Write:90MB/s
Speed - Read:100MB/s
Size / Dimension:100.00mm x 69.90mm x 9.30mm
Series:AFD 257-M
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Memory Size:256GB
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Form Factor:2.5"
Detailed Description:Solid State Drive (SSD) 256GB ATA FLASH - NAND (MLC) 2.5" 5V
Current - Max:400mA (Typ)