AOCJYA-13.000MHZ-F-SW
Abracon Corporation
AOCJYA-13.000MHZ-F-SW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AOCJYA-13.000MHZ-F-SW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AOCJYA-13.000MHZ-F-SW
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC OCXO 13.000MHZ SINE WAVE SMD
Data sheet
Voltage - Supply:5V
Type:OCXO
Size / Dimension:1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Output:Sine Wave
Operating Temperature:-40°C ~ 75°C
Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±30ppb
Frequency:13MHz
Detailed Description:13MHz OCXO Sine Wave Oscillator 5V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead, 5 Leads