AOCJY3A-38.880MHZ-SW
Abracon Corporation
AOCJY3A-38.880MHZ-SW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AOCJY3A-38.880MHZ-SW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AOCJY3A-38.880MHZ-SW
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC OCXO 38.88MHZ SNWV PC PIN
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:5V
Type:OCXO
Size / Dimension:1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Series:AOCJY3
Ratings:-
Packaging:Tray
Package / Case:6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
Output:Sine Wave
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
Function:-
Frequency Stability:±5ppb
Frequency:38.88MHz
Detailed Description:38.88MHz OCXO Sine Wave Oscillator 5V 6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads