ANT-433-CW-HWR-SMA
Linx Technologies
ANT-433-CW-HWR-SMA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ANT-433-CW-HWR-SMA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ANT-433-CW-HWR-SMA
Manufacturer Linx Technologies
Description RF ANT 433MHZ WHIP TILT SMA MALE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 925 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
VSWR:2
Termination:Connector, SMA Male
Series:HWR
Return Loss:-
Packaging:Tray
Other Names:ANT433CWHWRSMA
Number of Bands:1
Mounting Type:Connector Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Ingress Protection:-
Height (Max):5.591" (142.00mm)
Gain:1.1dBi
Frequency Range:418MHz ~ 448MHz
Frequency Group:UHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band):433MHz
Features:-
Detailed Description:433MHz Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Tilt RF Antenna 418MHz ~ 448MHz 1.1dBi Connector, SMA Male Connector Mount