AMM120PS19
XP Power
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AMM120PS19 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AMM120PS19
Manufacturer XP Power
Description 60-150 WATTS
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Output:19V
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Size / Dimension:6.30" L x 3.00" W x 1.72" H (160.0mm x 76.2mm x 43.7mm)
Series:AMM120 (120W)
Region Utilized:International
Power (Watts):120W
Polarization:-
Output Connector:DIN, 4 Pin
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:-
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:85%
Detailed Description:19V 120W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):6.32A
Cord Length:76" (1.93m)