AM-48.000MAGV-T
TXC Corporation
AM-48.000MAGV-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AM-48.000MAGV-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AM-48.000MAGV-T
Manufacturer TXC Corporation
Description CRYSTAL 48.000MHZ 8PF SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:AM
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Load Capacitance:8pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:48MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Detailed Description:48MHz ±30ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead