ALS80A682QM450
KEMET
ALS80A682QM450
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ALS80A682QM450 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ALS80A682QM450
Manufacturer KEMET
Description CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW
(In US Dollars)
48 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:3.543" Dia (90.00mm)
Series:ALS80
Ripple Current @ Low Frequency:17A @ 100Hz
Ripple Current @ High Frequency:25.4A @ 10kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Screw Terminals
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:1.252" (31.80mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:19 mOhms
Height - Seated (Max):5.236" (133.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):28 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:6800µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 28 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:6800µF