ALM120PS12
XP Power
ALM120PS12
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ALM120PS12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ALM120PS12
Manufacturer XP Power
Description PSU, 120W, EXTERNAL, MEDICAL+IND
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 22 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Size / Dimension:6.73" L x 2.67" W x 1.49" H (171.0mm x 68.0mm x 38.0mm)
Series:ALM120 (120W)
Region Utilized:International
Power (Watts):120W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Other Names:1470-4509
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:12V 120W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):10A
Cord Length:35.4" (0.9m)