AL5809-30S1-7
Diodes Incorporated
AL5809-30S1-7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AL5809-30S1-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AL5809-30S1-7
Manufacturer Diodes Incorporated
Description IC LED DRVR LIN PWM 30MA SOD123
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply (Min):2.5V
Voltage - Supply (Max):60V
Voltage - Output:60V
Type:Linear
Topology:-
Supplier Device Package:SOD-123
Series:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:SOD-123
Other Names:AL5809-30S1-7DICT
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Internal Switch(s):Yes
Frequency:-
Dimming:PWM
Detailed Description:LED Driver IC 1 Output Linear PWM Dimming 30mA SOD-123
Current - Output / Channel:30mA