AKM65US24C2
XP Power
AKM65US24C2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AKM65US24C2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AKM65US24C2
Manufacturer XP Power
Description AC/DC DSKTP ADPTR 24V LEVEL VI
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 41 pcs
Data sheet
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.92" L x 2.45" W x 1.33" H (125.0mm x 62.2mm x 33.8mm)
Series:AKM65 (65W)
Region Utilized:International
Power (Watts):65W
Polarization:-
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other Names:1470-4461
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:24V 65W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):2.7A
Cord Length:39.4" (1.00m)