AKM45US15
XP Power
AKM45US15
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AKM45US15 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AKM45US15
Data sheet
Voltage - Output:15V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.81" L x 2.02" W x 1.24" H (122.2mm x 51.3mm x 31.5mm)
Series:AKM45 (45W)
Region Utilized:International
Power (Watts):48W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Other Names:1470-4636
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:15V 48W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):3.2A
Cord Length:39.4" (1.00m)