AKL002-12E
NVE Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AKL002-12E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AKL002-12E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AKL002-12E |
|---|---|
| Manufacturer | NVE Corporation |
| Description | MAGNETIC SWITCH SPECIAL PURPOSE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.538 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 36 V |
|---|---|
| Test Condition: | - |
| Technology: | Magnetoresistive |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | AKL |
| Sensing Range: | - |
| Polarization: | - |
| Packaging: | - |
| Package / Case: | - |
| Output Type: | PWM |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Special Purpose |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Digital Switch Special Purpose PWM Magnetoresistive |
| Current - Supply (Max): | 9mA |
| Current - Output (Max): | 16mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AKL002-12E, use the request quote form to request AKL002-12E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AKL002-12E.The price and lead time for AKL002-12E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AKL002-12E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



