AKKUTEC2420-3
Altech Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AKKUTEC2420-3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AKKUTEC2420-3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AKKUTEC2420-3 |
|---|---|
| Manufacturer | Altech Corporation |
| Description | DC UPS BUFFER 3X400VAC INPUT-3PH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $842.46 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 24V |
|---|---|
| Type: | Standby (No Regulation) |
| Size / Dimension: | 9.606" L x 3.967" W (244.00mm x 101.00mm) |
| Series: | AKKUTEC |
| Power - Rated: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Media Lines Protected: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 9.488" (241.00mm) |
| Form: | Chassis Mount |
| Cord Length: | - |
| Connector - AC Output: | Hardwired |
| Connector - AC Input: | Hardwired |
| Backup Time - Max Load: | - |
| Applications: | General Purpose, Industrial Control |
| AC Outlets: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AKKUTEC2420-3, use the request quote form to request AKKUTEC2420-3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AKKUTEC2420-3.The price and lead time for AKKUTEC2420-3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AKKUTEC2420-3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
