AKIT-GPSS746MP-001
Laird Technologies - Antennas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AKIT-GPSS746MP-001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AKIT-GPSS746MP-001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AKIT-GPSS746MP-001 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies - Antennas |
| Description | RF ANT 772MHZ/858MHZ WHIP STR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $204.41 | |||||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 2 |
|---|---|
| Termination: | Connector, SMA Male |
| Series: | Multi-band Survivor™ |
| Return Loss: | - |
| Power - Max: | 10W |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | AKITGPSS746MP001 |
| Number of Bands: | 3 |
| Mounting Type: | Base Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP66 |
| Height (Max): | 16.457" (418.00mm) |
| Gain: | 3dBi |
| Frequency Range: | 746MHz ~ 798MHz, 821MHz ~ 896MHz, 1.85GHz ~ 1.99GHz |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz), UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 772MHz, 858MHz, 1.575GHz, 1.92GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 772MHz, 858MHz, 1.575GHz, 1.92GHz EVDO, GPS, LTE Whip, Straight RF Antenna 746MHz ~ 798MHz, 821MHz ~ 896MHz, 1.85GHz ~ 1.99GHz 3dBi Connector, SMA Male Base Mount |
| Applications: | EVDO, GPS, LTE |
| Antenna Type: | Whip, Straight |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AKIT-GPSS746MP-001, use the request quote form to request AKIT-GPSS746MP-001 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AKIT-GPSS746MP-001.The price and lead time for AKIT-GPSS746MP-001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AKIT-GPSS746MP-001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


