AJM90PS12
XP Power
AJM90PS12
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AJM90PS12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AJM90PS12
Manufacturer XP Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 90W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 133 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Weight:0.772 lb (350.17g)
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Size / Dimension:5.51" L x 2.80" W x 0.87" H (140.0mm x 71.0mm x 22.0mm)
Series:AJM90 (90W)
Region Utilized:International
Power (Watts):90W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Other Names:1470-3130
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C6
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:12V 90W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):7.5A
Cord Length:59" (1.50m)