AISC-0805-R047G-T
Abracon Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AISC-0805-R047G-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AISC-0805-R047G-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AISC-0805-R047G-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon LLC |
| Description | FIXED IND 47NH 500MA 310 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | 4000 pcs | 6000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.121 | $0.114 | $0.107 | |||
| 10000 pcs | 50000 pcs | 65535 pcs | |||
| $0.104 | $0.097 | $0.094 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 0907 (2317 Metric) |
|---|---|
| Usage: | Unshielded |
| Type: | Wirewound |
| Size / Dimension: | 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm) |
| Series: | AISC-0805 |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ratings: | - |
| Polarization: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 535-13022-2 AISC-0805-R047G-TTR AISC-0805-R047G-TTR-ND AISC0805R047GT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | AISC-0805-R047G-T |
| Height - Seated (Max): | 0.061" (1.55mm) |
| Hardware Type: | 47nH |
| Frequency - Test: | 1.6GHz |
| Frequency - Self Resonant: | 310 mOhm Max |
| Expanded Description: | 47nH Unshielded Wirewound Inductor 500mA 310 mOhm Max 0805 (2012 Metric) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±2% |
| Diameter - Shoulder: | 50 @ 500MHz |
| Description: | FIXED IND 47NH 500MA 310 MOHM |
| Delay Time: | 200MHz |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Current Rating: | 500mA |
| Current - Saturation: | Ceramic |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AISC-0805-R047G-T, use the request quote form to request AISC-0805-R047G-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AISC-0805-R047G-T.The price and lead time for AISC-0805-R047G-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AISC-0805-R047G-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
