AIMC-0402-39NJ-T
Abracon Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AIMC-0402-39NJ-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AIMC-0402-39NJ-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AIMC-0402-39NJ-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon Corporation |
| Description | FIXED IND 39NH 200MA 1.3 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10000 pcs | 30000 pcs | 50000 pcs | 100000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.014 | $0.014 | $0.013 | $0.013 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Multilayer |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | AIMC-0402 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 8 @ 100MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Other Names: | 535-11512-2 AIMC-0402-39NJ-T-ND AIMC040239NJT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ceramic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 100MHz |
| Inductance: | 39nH |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 1.2GHz |
| Detailed Description: | 39nH Unshielded Multilayer Inductor 200mA 1.3 Ohm Max 0402 (1005 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 1.3 Ohm Max |
| Current Rating: | 200mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AIMC-0402-39NJ-T, use the request quote form to request AIMC-0402-39NJ-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AIMC-0402-39NJ-T.The price and lead time for AIMC-0402-39NJ-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AIMC-0402-39NJ-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
