AIMC-0201-18NJ-T
Abracon Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AIMC-0201-18NJ-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AIMC-0201-18NJ-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AIMC-0201-18NJ-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon LLC |
| Description | FIXED IND 18NH 100MA 1.3 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 15000 pcs | 30000 pcs | 65535 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.021 | $0.02 | $0.019 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 0201 (0603 Metric) |
|---|---|
| Usage: | Unshielded |
| Type: | Multilayer |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Series: | AIMC-0201 |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ratings: | - |
| Polarization: | 0201 (0603 Metric) |
| Other Names: | 535-11486-2 AIMC-0201-18NJ-T-ND AIMC020118NJT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | AIMC-0201-18NJ-T |
| Height - Seated (Max): | 0.014" (0.35mm) |
| Hardware Type: | 18nH |
| Frequency - Test: | 4GHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.3 Ohm Max |
| Expanded Description: | 18nH Unshielded Multilayer Inductor 100mA 1.3 Ohm Max 0201 (0603 Metric) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±5% |
| Diameter - Shoulder: | 5 @ 100MHz |
| Description: | FIXED IND 18NH 100MA 1.3 OHM SMD |
| Delay Time: | 100MHz |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Current Rating: | 100mA |
| Current - Saturation: | Ceramic |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AIMC-0201-18NJ-T, use the request quote form to request AIMC-0201-18NJ-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AIMC-0201-18NJ-T.The price and lead time for AIMC-0201-18NJ-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AIMC-0201-18NJ-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
