AIMB-230G2-U7A1E
Advantech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AIMB-230G2-U7A1E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AIMB-230G2-U7A1E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AIMB-230G2-U7A1E |
|---|---|
| Manufacturer | Advantech |
| Description | CIRC BRD DC MINIITX HASWELL-ULT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1,079.96 | |||||
Specifications
Data sheet
| Watchdog Timer: | Yes |
|---|---|
| Video Outputs: | DP, DP++, eDP, HDMI, LVDS |
| USB: | USB 2.0 (2), USB 3.0 (4) |
| Storage Interface: | SATA |
| Speed: | 3.3GHz |
| Size / Dimension: | 6.69" x 6.69" (170mm x 170mm) |
| Series: | - |
| RS-232 (422, 485): | 2 |
| RAM Capacity/Installed: | 16GB/0GB |
| Power (Watts): | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 60°C |
| Number of Cores: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Form Factor: | mini-ITX |
| Expansion Site/Bus: | Mini-PCIe |
| Ethernet: | 10/100/1000 Mbps |
| Digital I/O Lines: | 8 |
| Core Processor: | Intel Core i7-4650U |
| Cooling Type: | - |
| Analog Input:Output: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AIMB-230G2-U7A1E, use the request quote form to request AIMB-230G2-U7A1E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AIMB-230G2-U7A1E.The price and lead time for AIMB-230G2-U7A1E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AIMB-230G2-U7A1E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

