AIC111RHB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AIC111RHB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AIC111RHB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AIC111RHB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Audio Codec 1ADC / 1DAC 16-Bit/20-Bit 32-Pin VQFN EP Tube |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $11.809 | $10.659 | $9.614 | $9.405 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Digital: | 1.1 V ~ 1.5 V |
|---|---|
| Voltage - Supply, Analog: | 1.1 V ~ 1.5 V |
| Type: | Voice-Band |
| Supplier Device Package: | 32-VQFN (5x5) |
| Sigma Delta: | Yes |
| Series: | microPOWER™ |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ: | - |
| Resolution (Bits): | 16 b |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 296-15335 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of ADCs / DACs: | 1 / 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ: | - |
| Detailed Description: | Voice-Band Interface 16 b Serial 32-VQFN (5x5) |
| Data Interface: | Serial |
| Base Part Number: | AIC111 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AIC111RHB, use the request quote form to request AIC111RHB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AIC111RHB.The price and lead time for AIC111RHB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AIC111RHB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

