AHP500JB-0R33
Buy AHP500JB-0R33 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AHP500JB-0R33
Manufacturer Yageo
Description RESISTOR CHASSIS MOUNT 033 OHM 5
(In US Dollars)
1080 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Size / Dimension:0.591" L x 0.650" W (15.00mm x 16.50mm)
Series:AHP
Resistance:330 mOhms
Power (Watts):5W
Package / Case:Axial, Box
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Height - Seated (Max):0.358" (9.10mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:330 mOhms ±5% 5W Wirewound Chassis Mount Resistor