AHM85PS24
XP Power
AHM85PS24
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AHM85PS24 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AHM85PS24
Manufacturer XP Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 85W
Data sheet
Weight:0.882 lb (400.07g)
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Size / Dimension:5.90" L x 2.52" W x 1.45" H (150.0mm x 64.0mm x 37.0mm)
Series:AHM85 (85W)
Region Utilized:International
Power (Watts):85W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Other Names:1470-1056
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level V
Detailed Description:24V 85W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):3.54A
Cord Length:35.4" (0.9m)