AHM100PS24
XP Power
AHM100PS24
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AHM100PS24 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AHM100PS24
Manufacturer XP Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 100W
Weight:1.1 lbs (499g)
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Size / Dimension:6.29" L x 2.52" W x 1.45" H (160.0mm x 64.0mm x 37.0mm)
Series:AHM100 (100W)
Region Utilized:International
Power (Watts):100W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Other Names:1470-1026
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Efficiency:Level V
Detailed Description:24V 100W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):4.16A
Cord Length:35.4" (0.9m)