AHD226M25D16B
Cornell Dubilier Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AHD226M25D16B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AHD226M25D16B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AHD226M25D16B |
|---|---|
| Manufacturer | Cornell Dubilier Electronics |
| Description | CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) |
| Size / Dimension: | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Series: | AHD |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 42mA @ 120Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 71.4mA @ 10kHz |
| Ratings: | - |
| Polarization: | Polar |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105°C |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Impedance: | 4 Ohms |
| Height - Seated (Max): | 0.228" (5.80mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 12.1 Ohm @ 120Hz |
| Detailed Description: | 22µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 12.1 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C |
| Capacitance: | 22µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AHD226M25D16B, use the request quote form to request AHD226M25D16B pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AHD226M25D16B.The price and lead time for AHD226M25D16B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AHD226M25D16B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
