AHA80AFB-97R6
Buy AHA80AFB-97R6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AHA80AFB-97R6
Manufacturer Yageo
Description RESISTOR CHASSIS MOUNT 97.6 OHM
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Size / Dimension:2.598" L x 1.850" W (66.00mm x 47.00mm)
Series:AHA
Resistance:97.6 Ohms
Power (Watts):80W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Height - Seated (Max):1.024" (26.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:97.6 Ohms ±1% 80W Wirewound Chassis Mount Resistor