AHA80AFB-27R
Yageo
AHA80AFB-27R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AHA80AFB-27R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AHA80AFB-27R
Manufacturer Yageo
Description RES CHAS MNT 27 OHM 1% 80W
(In US Dollars)
36 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Size / Dimension:2.598" L x 1.850" W (66.00mm x 47.00mm)
Series:AHA
Resistance:27 Ohms
Power (Watts):80W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Lead Style:Threaded
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.024" (26.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:27 Ohms ±1% 80W Wirewound Chassis Mount Resistor