AHA50AFB-422R
Buy AHA50AFB-422R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AHA50AFB-422R
Manufacturer Yageo
Description RESISTOR CHASSIS MOUNT 422 OHM 1
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Size / Dimension:1.969" L x 1.142" W (50.00mm x 29.00mm)
Series:AHA
Resistance:422 Ohms
Power (Watts):50W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:422 Ohms ±1% 50W Wirewound Chassis Mount Resistor