AHA500JB-33R
Yageo
AHA500JB-33R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AHA500JB-33R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AHA500JB-33R
Manufacturer Yageo
Description RES CHAS MNT 33 OHM 5% 5W
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Size / Dimension:0.591" L x 0.650" W (15.00mm x 16.50mm)
Series:AHA
Resistance:33 Ohms
Power (Watts):5W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.358" (9.10mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:33 Ohms ±5% 5W Wirewound Chassis Mount Resistor