AHA475M2A24T-F
Cornell Dubilier Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AHA475M2A24T-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AHA475M2A24T-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AHA475M2A24T-F |
|---|---|
| Manufacturer | Cornell Dubilier Electronics |
| Description | CAP ALUM 4.7UF 20% 100V SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 100V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Series: | AHA |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Polarization: | Polar |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 63.5 Ohm @ 120Hz |
| Detailed Description: | 4.7µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 63.5 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C |
| Capacitance: | 4.7µF |
| Applications: | Automotive, Bypass, Decoupling |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AHA475M2A24T-F, use the request quote form to request AHA475M2A24T-F pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AHA475M2A24T-F.The price and lead time for AHA475M2A24T-F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AHA475M2A24T-F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
