AHA25AJB-0R82
Yageo
AHA25AJB-0R82
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AHA25AJB-0R82 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AHA25AJB-0R82
Manufacturer Yageo
Description RES CHAS MNT 0.82 OHM 5% 25W
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Size / Dimension:1.063" L x 1.063" W (27.00mm x 27.00mm)
Series:AHA
Resistance:820 mOhms
Power (Watts):25W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:YAG1024
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.587" (14.90mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:820 mOhms ±5% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor