AHA25AFB-5R11
Buy AHA25AFB-5R11 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AHA25AFB-5R11
Manufacturer Yageo
Description RESISTOR CHASSIS MOUNT 5.11 OHM
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Size / Dimension:1.063" L x 1.063" W (27.00mm x 27.00mm)
Series:AHA
Resistance:5.11 Ohms
Power (Watts):25W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Height - Seated (Max):0.587" (14.90mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:5.11 Ohms ±1% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor