AHA25AFB-100R
Yageo
AHA25AFB-100R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AHA25AFB-100R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AHA25AFB-100R
Manufacturer Yageo
Description RES CHAS MNT 100 OHM 1% 25W
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Size / Dimension:1.063" L x 1.063" W (27.00mm x 27.00mm)
Series:AHA
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):25W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:YAG1010
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.587" (14.90mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±1% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor