AHA10BFB-91R
Yageo
AHA10BFB-91R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AHA10BFB-91R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AHA10BFB-91R
Manufacturer Yageo
Description RES CHAS MNT 91 OHM 1% 100W
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Size / Dimension:3.504" L x 2.756" W (89.00mm x 70.00mm)
Series:AHA
Resistance:91 Ohms
Power (Watts):100W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Lead Style:M4 Threaded
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.795" (45.60mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:91 Ohms ±1% 100W Wirewound Chassis Mount Resistor