AH5773-FDC-7
Diodes Incorporated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AH5773-FDC-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AH5773-FDC-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AH5773-FDC-7 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Inc. |
| Description | Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers Hall AIO 1 Phase 2.4V to 18V BLDC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.457 | $0.412 | $0.372 | $0.364 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.4 V ~ 18 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 2.4 V ~ 18 V |
| Technology: | Power MOSFET |
| Supplier Device Package: | U-DFN2030-6 (Type C) |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-UDFN Exposed Pad |
| Output Configuration: | Half Bridge (2) |
| Other Names: | AH5773-FDC-7DITR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushless DC (BLDC) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | PWM |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Motor Driver Power MOSFET PWM U-DFN2030-6 (Type C) |
| Current - Output: | 1A |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AH5773-FDC-7, use the request quote form to request AH5773-FDC-7 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AH5773-FDC-7.The price and lead time for AH5773-FDC-7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AH5773-FDC-7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

