AH180N-WSG-7
Diodes Incorporated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AH180N-WSG-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AH180N-WSG-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AH180N-WSG-7 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Inc. |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.54 | $0.514 | $0.448 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $0.393 | $0.327 | $0.278 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Test Condition: | 25°C |
| Technology: | Hall Effect |
| Supplier Device Package: | TSOT-23-3 |
| Series: | - |
| Sensing Range: | ±5mT Trip, ±1mT Release |
| Polarization: | Either |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Output Type: | Open Drain |
| Other Names: | AH180N-WSG-7DICT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Omnipolar Switch |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Digital Switch Omnipolar Switch Open Drain Hall Effect TSOT-23-3 |
| Current - Supply (Max): | 16µA |
| Current - Output (Max): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AH180N-WSG-7, use the request quote form to request AH180N-WSG-7 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AH180N-WSG-7.The price and lead time for AH180N-WSG-7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AH180N-WSG-7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
