AH10928V07500IE
Ohmite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AH10928V07500IE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AH10928V07500IE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AH10928V07500IE |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | ALUMINUM EXTRUSION 7.5" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $75.70 | $70.965 | $66.234 | $63.869 | $61.503 | |
Specifications
Data sheet
| Width: | 9.750" (247.65mm) |
|---|---|
| Type: | Board Level, Vertical, Extrusion |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | - |
| Shape: | Rectangular, Fins |
| Series: | HS |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Package Cooled: | Aluminum Housed Resistor |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Finish: | Unfinished |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Length: | 7.500" (190.50mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height Off Base (Height of Fin): | 2.280" (57.91mm) |
| Diameter: | - |
| Detailed Description: | Heat Sink Aluminum Housed Resistor Aluminum Alloy Board Level, Vertical, Extrusion |
| Attachment Method: | Bolt On |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AH10928V07500IE, use the request quote form to request AH10928V07500IE pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AH10928V07500IE.The price and lead time for AH10928V07500IE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AH10928V07500IE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

