AH-32.768KDZC-T
TXC Corporation
AH-32.768KDZC-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AH-32.768KDZC-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AH-32.768KDZC-T
Manufacturer TXC Corporation
Description CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Size / Dimension:0.126" L x 0.061" W (3.20mm x 1.50mm)
Series:AH
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD, No Lead
Other Names:887-1982-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Load Capacitance:9pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)
Frequency Tolerance:±20ppm
Frequency Stability:-
Frequency:32.768kHz
ESR (Equivalent Series Resistance):70 kOhms
Detailed Description:32.768kHz ±20ppm Crystal 9pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead