AGLN015V5-QNG68
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AGLN015V5-QNG68 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AGLN015V5-QNG68
Manufacturer Microchip
Description FPGA IGLOO nano Family 15K Gates 130nm (CMOS) Technology 1.5V 68-Pin QFN EP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 4563 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.425 V ~ 1.575 V
Supplier Device Package:68-QFN (8x8)
Series:IGLOO nano
Package / Case:68-VFQFN Exposed Pad
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C (TJ)