AFV09P350-04NR3
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFV09P350-04NR3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFV09P350-04NR3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFV09P350-04NR3 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | Airfast RF Power LDMOS Transistor, 720-960 MHz, 100 W AVG., 48 V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $90.382 | $81.584 | $73.585 | $71.985 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 48V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 105V |
| Transistor Type: | LDMOS (Dual) |
| Supplier Device Package: | OM780-4 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 100W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | OM780-4 |
| Other Names: | 935322054528 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 19.5dB |
| Frequency: | 920MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS (Dual) 48V 860mA 920MHz 19.5dB 100W OM780-4 |
| Current Rating: | - |
| Current - Test: | 860mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFV09P350-04NR3, use the request quote form to request AFV09P350-04NR3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFV09P350-04NR3.The price and lead time for AFV09P350-04NR3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFV09P350-04NR3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
