AFT18H356-24SR6
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFT18H356-24SR6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFT18H356-24SR6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFT18H356-24SR6 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | FET RF 2CH 65V 1.88GHZ NI1230-4 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 150 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $156.333 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | - |
| Supplier Device Package: | NI-1230-4LS2L |
| Series: | - |
| Power - Output: | 63W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | NI-1230-4LS2L |
| Other Names: | 935311199128 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 15dB |
| Frequency: | 1.88GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet 28V 1.1A 1.88GHz 15dB 63W NI-1230-4LS2L |
| Current Rating: | - |
| Current - Test: | 1.1A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFT18H356-24SR6, use the request quote form to request AFT18H356-24SR6 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFT18H356-24SR6.The price and lead time for AFT18H356-24SR6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFT18H356-24SR6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
