AFS930S3
Abracon Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFS930S3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFS930S3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFS930S3 |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon Corporation |
| Description | FILTER SAW 930.5MHZ 6SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.862 | |||||
Specifications
Data sheet
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) |
|---|---|
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Other Names: | 300-9250-2 300-9250-2-ND 535-9250-2 AFS930S3-T |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 4.5dB |
| Height (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Frequency - Center: | 930.5MHz |
| Bandwidth: | 4MHz |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFS930S3, use the request quote form to request AFS930S3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFS930S3.The price and lead time for AFS930S3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFS930S3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


