AFS1842.5S4
Abracon Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFS1842.5S4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFS1842.5S4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFS1842.5S4 |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon Corporation |
| Description | FILTER SAW 1.843GHZ 6SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.22 | $2.145 | $1.573 | $1.537 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $1.502 | $1.359 | $1.323 | $1.144 | ||
Specifications
Data sheet
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
|---|---|
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Other Names: | 535-9240-6 AFS18425S4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 3dB |
| Height (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Frequency - Center: | 1.843GHz |
| Bandwidth: | 75MHz |
| Applications: | Cell Phone |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFS1842.5S4, use the request quote form to request AFS1842.5S4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFS1842.5S4.The price and lead time for AFS1842.5S4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFS1842.5S4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


