AFS1575.42S4-T
Abracon Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFS1575.42S4-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFS1575.42S4-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFS1575.42S4-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon Corporation |
| Description | FILTER SAW 1.575GHZ 6SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | 3000 pcs | 5000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.04 | $0.975 | $0.93 | $0.894 | ||
Specifications
Data sheet
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
|---|---|
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Other Names: | 300-9239-2 300-9239-2-ND 535-9239-2 AFS1575.42S4 AFS1575.42S4T AFS157542S4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 1.5dB |
| Height (Max): | 0.050" (1.28mm) |
| Frequency - Center: | 1.575GHz |
| Bandwidth: | 2.4MHz |
| Applications: | GPS |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFS1575.42S4-T, use the request quote form to request AFS1575.42S4-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFS1575.42S4-T.The price and lead time for AFS1575.42S4-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFS1575.42S4-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

