AFPX0L30R
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFPX0L30R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFPX0L30R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFPX0L30R |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic Industrial Automation Sales |
| Description | CONTROL LOG 16 IN 14OUT 100-240V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $229.77 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.984 lb (450g) |
|---|---|
| Type Attributes: | - |
| Software: | 2.5K Words |
| Shell Style: | 100 ~ 240VAC |
| Series: | FP-X0 |
| Safety Outputs and Type: | 16 - Digital |
| Reel Capacity: | FPWINPRO7 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 55°C |
| Number Of Characters Per Row: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount, DIN Rail |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Memory Size: | Non-Expandable |
| Manufacturer Part Number: | AFPX0L30R |
| Features: | - |
| Display Characters - Height: | - |
| Description: | CONTROL LOG 16 IN 14OUT 100-240V |
| Data Format: | No Display |
| Control Method: | 14 - Pulse (2), PWM (2), Relay (10) |
| Approvals: | CE |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFPX0L30R, use the request quote form to request AFPX0L30R pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFPX0L30R.The price and lead time for AFPX0L30R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFPX0L30R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

