AFM60US15
XP Power
AFM60US15
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFM60US15 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AFM60US15
Manufacturer XP Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 60W
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Weight:0.78 lb (353.8g)
Voltage - Output:15V
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.92" L x 2.44" W x 1.34" H (125.0mm x 62.0mm x 34.0mm)
Series:AFM60 (60W)
Region Utilized:International
Power (Watts):60W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other Names:1470-1017
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level V
Detailed Description:15V 60W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):4A
Cord Length:37.4" (0.95m)