AFM3660L1VBR-F
SCS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFM3660L1VBR-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFM3660L1VBR-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFM3660L1VBR-F |
|---|---|
| Manufacturer | SCS |
| Description | MAT KIT ESD ANTI FATIGUE 3'X5' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 3' (0.91m) |
|---|---|
| Thickness: | 0.38" (9.65mm) |
| Shape: | Rectangle |
| Series: | AFM |
| Other Names: | 0-00-51111-78888-2 80000977860 |
| Number of Layers: | 1 |
| Material: | Vinyl |
| Mat Type: | Floor |
| Length: | 5' (1.52m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Includes: | Ground Cord |
| Features: | Anti Fatigue, Dissipative |
| Detailed Description: | Anti Fatigue, Dissipative Floor Grounding Mat Vinyl Brown 5' (1.52m) X 3' (0.91m) |
| Color: | Brown |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFM3660L1VBR-F, use the request quote form to request AFM3660L1VBR-F pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFM3660L1VBR-F.The price and lead time for AFM3660L1VBR-F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFM3660L1VBR-F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

