AFL200-00E
NVE Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFL200-00E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFL200-00E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFL200-00E |
|---|---|
| Manufacturer | NVE Corporation |
| Description | MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR 8MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 750 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.118 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Test Condition: | -20°C ~ 85°C |
| Technology: | Magnetoresistive |
| Supplier Device Package: | 8-MSOP |
| Series: | AFL |
| Sensing Range: | 1.3mT Trip, 0.1mT Release |
| Polarization: | South Pole |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type: | Open Collector |
| Other Names: | Q5002655 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Unipolar Switch |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Digital Switch Unipolar Switch Open Collector Magnetoresistive 8-MSOP |
| Current - Supply (Max): | 45µA |
| Current - Output (Max): | 100µA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFL200-00E, use the request quote form to request AFL200-00E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFL200-00E.The price and lead time for AFL200-00E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFL200-00E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


