AFFC-050-28-051-11
ASSMANN WSW Components
AFFC-050-28-051-11
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFFC-050-28-051-11 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AFFC-050-28-051-11
Manufacturer ASSMANN WSW Components
Description CABLE FFC 28POS 0.50MM 2"
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 475 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs2500 pcs
Series:-
Pitch:0.020" (0.50mm)
Other Names:AE11337
AFFC-050-28-051-11-ND
Number of Conductors:28
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Length - Exposed Ends:0.138" (3.50mm)
Length:2.000" (50.80mm)
Detailed Description:28 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 2.000" (50.80mm)